Różnica między rugby a futbolem amerykańskim

Rugby vs futbol amerykański

Łatwo powiedzieć, że Rugby i futbol amerykański są podobnymi grami, ponieważ mają te same pochodzenie, ale istnieje między nimi wyraźna różnica, której nie można przeoczyć. Na pierwszy rzut oka możesz nawet pomyśleć, że zarówno Rugby, jak i futbol amerykański to ta sama gra. Jednak tak nie jest. Dlatego, aby zrozumieć różnicę między Rugby a futbolem amerykańskim, powinniśmy najpierw mieć ogólne pojęcie o dwóch meczach, a następnie porównać je, aby zobaczyć różnice. Dlatego w tym artykule przedstawiono definicje każdej gry i różnice między nimi; Rugby i futbol amerykański.

Co to jest Rugby?

Rugby, które jest powszechnie grane na całym świecie w Europie, Australii, Afryce, a nawet Azji, jest bardzo fizyczną grą. Może być znany jako gra, która wymaga umiejętności w piłce nożnej, koszykówce i futbolu amerykańskim. Gracze rugby muszą biegać po boisku, dopóki nie zdobędą bramki do bramki drugiej drużyny. Muszą skutecznie podać piłkę. Muszą też angażować się w sprzęty czasami, jak w futbolu amerykańskim, aby zdobyć piłkę od przeciwnika. Aby zdobyć punkty w grach rugby, gracze muszą wziąć piłkę i położyć ją na linii dotyku przeciwnej drużyny. Jest to znane jako próbować. Albo zawodnik może kopnąć piłkę między słupkami bramki.

Czym jest futbol amerykański?

Futbol amerykański to ważna i bardzo popularna gra w USA. Gra się tylko w USA. Jest to również bardzo konkurencyjna gra, która wymaga dużej siły fizycznej. Aby zdobyć punkty w meczu futbolu amerykańskiego, gracz musi wyprowadzić piłkę poza linię dotykową przeciwnika. Jest to znane jako przyziemienie. Gracz może również kopnąć go między słupkami bramkowymi. To jest znane jako Gol z pola.

Jaka jest różnica między Rugby a futbolem amerykańskim?

Teraz, gdy mamy ogólny pogląd na te dwie gry, zobaczmy te różnice.

• Futbol amerykański jest tak zwany, ponieważ jest rozgrywany głównie w USA, podczas gdy rugby to sport, który jest rozgrywany w całej Europie, Australii i Afryce, a nawet w Azji.

• Podczas gdy gracze noszą dużo ciężkiego sprzętu ochronnego w futbolu amerykańskim, w rugby dozwolona jest tylko skromna wyściółka głowy i ramion.

• W futbolu amerykańskim dozwolona jest nieograniczona zmiana, natomiast w rugby dozwolona jest tylko do 7 zmian.

• Drużyna składa się z 11 graczy w futbolu amerykańskim, podczas gdy 15 graczy tworzy drużynę w rugby.

• W futbolu amerykańskim jest jeden sędzia i 3 do 6 innych sędziów, podczas gdy w rugby są 3 sędziowie i sędzia wideo.

• Podczas gdy celem w obu grach jest poprowadzenie piłki poza bramkę przeciwnika, w futbolu amerykańskim nazywa się ją przyziemieniem, ale w rugby jest to próba.

• Rozmiar boiska w futbolu amerykańskim wynosi 109,7 x 48,8 metra, podczas gdy w rugby jest to 100 x 70 metrów.

• Istnieją cztery 15-minutowe rozgrywki z przerwą po dwóch kwartałach w futbolu amerykańskim, podczas gdy w rugby są dwie 40-minutowe połowy.

• Najważniejsze mistrzostwa w futbolu amerykańskim nazywa się National Football League (NFL), aw rugby istnieją dwa główne mistrzostwa zwane Rugby League i Rugby Union.

• Rozmiar piłki, która ma kształt sferoidy, jest również różny w obu dyscyplinach sportowych. Futbol amerykański ma około 28 cm długości i około 56 cm obwodu w centrum. Piłka do rugby ma w przybliżeniu 27 cm długości i 60 cm obwodu w najszerszym miejscu.